Tvarios veiklos įpročiai

Iššūkius įveikiame kartu

Tvarios veiklos įpročiai

Siekdami švaresnės aplinkos pirmiausia turime pradėti nuo savęs ir būti pavyzdžiu kitiems. Todėl savo biuruose senai atsisakėme naudoti vandenį iš plastikinių butelių, renkame ir atiduodame perdirbti kavos tirščius, nenaudojame vienkartinių plastiko gaminių, renkame ir atiduodame utilizavimui panaudotus galvaninius elementus. Pratiname kolegas vidinę dokumentaciją naudoti ne popieriniame, bet skaitmeniniame formate.

Ne mažiau svarbu, kur dirbame. Todėl centrinis grupės įmonių padalinys įsikūręs energetiškai tvariame biurų pastate.

Pežiūrėti ataskaitą

Įsitraukę verslai


Socialine parama

Iššūkius įveikiame kartu

Socialine parama

Daug metų kryptingai dirbame su ilgamečiais partneriais, teikdami paramą socialiai jautrausioms visuomenės grupėms bei įvairiems projektams. Paramą įmonių grupės vardu teikiame per specialiai tam įkurtą labdaros ir paramos fondą “Fondas Janukonis”, kuris skiria lėšų opiausių Lietuvos problemų sprendimui ir visuomenei reikšmingų projektų rėmimui.

Nuo 2020 metų kovo mėnesio veikiantis fondas kovai su koronavirusu Lietuvoje jau skyrė 200 000 eurų. Fondas remia Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyrių, LSMU ligoninę, Vilniaus Santaros klinikas ir kitas medicinos įstaigas, aprūpindamas gyvybiškai svarbią įranga.

„Fondas Janukonis“ aktyviai veikia ir visuomeninėje veikloje. 2022 m. pradžioje fondas pasirašė paramos sutartį su Šv. Petro ir Šv. Povilo bažnyčia dėl Viešpaties Jėzaus koplyčios atstatymo finansavimo.

Pandemijos metu „Fondas Janukonis“ lėšomis, bendradarbiaudami su Sveikatos apsaugos ministerija, dezinfekavome daugiabučių namų, kuriuose oficialiai buvo nustatytas COVID-19 atvejis, laiptines. Pasitelkę profesionalią įrangą pilnai dezinfekavome per 500 laiptinių ir taip prisidėjome prie viruso plitimo mažinimo.

Partnerystėje su „Fondas Janukonis“ aktyviai bendradarbiaujame su vaikų futbolo klubu „Ataka“, Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“, socialiniu integracijos projektu „Susitikime, mieli senjorai“, Klaipėdos vaikų ir jaunimo teniso klubu „Tennis Star“, „Šiaulių kultūros centru“, remiame „Klaipėdos džiazo festivalį“ bei kitus socialiai reikšmingus projektus.

Detaliau susipažinkite su „Fondas Janukonis“ veikla

Įsitraukę verslai

Paramos partneris


Renovacijos

Iššūkius įveikiame kartu

Renovacijos

Didelį dėmesį skiriame senų ir taršių daugiabučių namų atnaujinimui. Dėka gyventojų įsitraukimo ir inovatyvių sprendimų, jau modernizavome arba baigiame modernizuoti 500 daugiabučių namų. Įgyvendinus renovacijos projektus šimtai pilkų daugiabučių tapo gražesni, jaukesni ir komfortiškesni, o dėl įdiegtų energijos taupymo sprendimų sumažėjo jų skleidžiama CO2 tarša.

Nerenovuotuose pastatuose aktyviai skatiname gyventojus ir padedame jiems diegti kitus energiją taupančius sprendimus – atnaujinti ar modernizuoti šilumos punktus, šiltinti energetiškai neefektyvias pastato konstrukcijas, keisti senus bendrojo naudojimo langus bei duris. Edukuojame, kaip paprastais būdais taupyti šilumą tiek butuose, tiek bendrose patalpose.

Kartu su klientais kuriame švaresnį pasaulį!

Europos Komisija skaičiuoja, kad pastatuose suvartojama apie 40 proc. visos šilumos energijos. Tai sudaro daugiau nei trečdalį į aplinką išmetamo anglies dvideginio Europos Sąjungoje. Tad vienintelis būdas mažinti šią taršą – kompleksiškai modernizuoti energetiškai neefektyvius pastatus.

Atnaujinus seną daugiabutį namą, sutaupoma apie 50–70 proc. iki renovacijos suvartojamo šilumos kiekio. Skaičiuojama, vieno renovuoto daugiabučio namo CO2 emisija vidutiniškai sumažėja 62,5 tonų per metus.

Per vienerius metus – vidutiniškai 10 750 tonų mažiau CO2 išmetimų į aplinką. Tokius rezultatus skaičiuoja „Mano BŪSTAS“, padėjęs klientams įgyvendinti jau 172 daugiabučių namų renovacijos projektus. Tai leidžia miestiečiams kvėpuoti švaresniu oru, o gyventojams – sumažinti priklausomybę nuo rekordiškai brangių energijos išteklių vartojimo.

 

Įsitraukę verslai


Skaitmenizacija

Iššūkius įveikiame kartu

Skaitmenizacija

Jau daug metų žengiame tvarumo keliu ir skatiname juo eiti mūsų klientus. Diegiame ir tobuliname skaitmeninius sprendimus, kurie padeda taupyti gamtos išteklius ir mažina taršą. Pirmieji savo sektoriaus rinkoje pasiūlėme klientams atsisakyti popierinių sąskaitų ir naudotis skaitmeninėmis alternatyvomis. Džiaugiamės, kad šiandien kartu su savo klientais subūrėme 120 tūkst. bendruomenę, kuri atsisakė popierinių sąskaitų ir daugiabučių priežiūros klausimus sprendžia išmaniai – per savitarnos platformą „eBŪSTAS“.

Verslo klientams pasiūlėme naudotis „eCSE“ – komercinių pastatų ūkio valdymo platforma telefone arba bet kuriame išmaniajame įrenginyje. Jos dėka kartu su partneriais ženkliai sumažinome popierinių aktų kiekį, laiką, skirtą važinėti po objektus ir, žinoma, su tuo susijusią transporto taršą. Naudojantis „eCSE“ daugelį pastatų priežiūros darbų galima atlikti tvariai, greitai ir patikimai – per nuotolį.

Įsitraukę verslai


Exergio

Iššūkius įveikiame kartu

Exergio

Mūsų praktika rodo, kad išmanus pastatų valdymas yra esminis veiksnys lemiantis CO2 emisijas. Net nežymus automatikos sutrikimas gali tapti reikšmingo energijos švaistymo priežastimi, nepriklausomai nuo pastato projektinio efektyvumo.

Mūsų ekspertų sukurta ir nuolat tobulinama „EXERGIO“ platforma jau dvejus metus pastatams užtikrina būsimus tvarumo reikalavimus. „EXERGIO“ – tai tikslingas pastato duomenų srauto surinkimas, sisteminimas, analizė ir nuotolinis valdymas. Naudojame laiko patikrintus algoritmus: nuskaitome duomenis nuo mažiausių daviklių iki didžiausių duomenų srautų. Tiksliai žinome, kokie sistemų rodikliai turi būti pasiekti prižiūrimuose pastatuose.

Pasitelkę dirbtinio intelekto sistemas užtikriname tvarų energijos resursų naudojimą komercinės paskirties objektuose.

Įsitraukę verslai


CO2 neutralizavimas

Iššūkius įveikiame kartu

CO2 neutralizavimas

Grąžinsime skolą gamtai! „City Service“ įmonių grupė teikia paslaugas šimtams tūkstančių klientų, o esminės sąlygos užtikrinti aukštą paslaugų kokybę bei aptarnavimo lygį – operatyvumas ir mobilumas. Natūralu, kad tam reikalingas didelis automobilių parkas. Kiekvienas suvokiame, kad jis daro neigiamą įtaką aplinkai, mat per metus mūsų automobilių parkas bendrai nuvažiuoja apie 13 mln. kilometrų ir į aplinką išmeta apie 2200 tonų CO2.
Suprasdama tai, „City Service“ įmonių grupė ketina grąžinti skolą gamtai ir sieks bent iš dalies neutralizuoti neigiamą efektą. Įmonė per kelis artimiausius metus planuoja Lietuvoje pasodinti 70 tūkst. naujų medžių – tiek suaugusių medžių, tvarumo specialistų skaičiavimais, reikia norint neutralizuoti į aplinką išmetamus CO2 kiekius.

Įsitraukę verslai